Rusya'daki en küçük kızı buldum

13 yaşındaki Grozni yerlisi Angela Tashueva, Rusya'nın en küçük sakini olarak kabul edildi. 13 yıldaki yüksekliği sadece 72 santimetre ve 30 milimetredir.. Bu nedenle, kız zaten bir rekor sahibi oldu - onunla ilgili bilgiler Rus Kayıtlar Kitabı'na girildi.

Küçük boyundan dolayı Angela anaokuluna gitmedi, okula gitmedi, evde eğitim gördü. Ebeveynler bebek mağazalarında gençler için kıyafet satın alır. Geçen yıl boyunca, kız önemli ölçüde büyüdü. Bir yıl önce, yüksekliği sadece 60 santimetre idi.

Kaydı düzeltmek için, Rus Kayıtlar Kitabı baş editörü Stanislav Konenko, çocuğun sayısız gözlemcinin bulunduğu ortamda büyümesini ölçen Grozni'ye gitti.

Angela, şimdi sadece bir kız değil gerçek bir rekor sahibi olduğunu onaylayan bir sertifika aldı.

Bebek Mart 2006'da doğdu ve doğumda kırıntıların ağırlığı 38 santim yüksekliğinde sadece 700 gramdı. Angela'nın ailesi onu avucunun içinde salladı ve çocuk bezi yerine çoğunlukla yetişkin mendilleri kullandı.

Çeçen “Thumbelina” şimdi Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hayal ediyor. Rus kayıt defterine girme gerçeği, dünya uzmanlarının buna dikkat etmesini ve Thumbelina ile şahsen tanışmak ve büyümelerini kaydetmek için Grozny'ye gelmelerini umuyor.

gebelik

gelişme

sağlık