Rusya'daki analık sermaye programı, 2024 yılına kadar uzatmak istiyor

Çalışma Bakanlığı istediklerini açıkladı doğum sermayesi programını 2024 yılına kadar uzatmak. İlgili teklif daha önce kağıt üzerine hazırlandı ve belge yakında değerlendirilmek üzere parlamentoya sunulacak.

Sondaj programının genişletilmesi fikri, çocuklu ailelere destek konulu devlet projesi çerçevesinde ele alınacak ve 2024 yılına kadar sürecek. Doğum sermayesinin zamanlaması konusunda nihai karar, bu yılın üçüncü çeyreği için planlanıyor.

Girişim, uzman konseyi 90'lardaki düşük doğum oranı nedeniyle, şimdi bir sertifika için başvurabilecek kadınların sayısının% 30 oranında azaltılması gerektiğini hesaplayan Rusya Federasyonu Hükümeti tarafından tam olarak destekleniyor.

Tam da bu sondaj eğitiminin 2024 yılına kadar uzatılmasını sağlamak için harcanması planlanan tasarruflardır.

Hatırlayın, annelik sermaye programının 2007 yılında Rusya'da uygulamaya konduğu, sertifika alma hakkının ikinci veya daha sonraki bir çocuğun doğduğu veya evlat edinildiği aileler olduğu söylenebilir. Sertifika ömür boyu yalnızca bir kez verilir, konut koşullarını iyileştirmek, annenin emekli maaşını oluşturmak ve ayrıca çocuklar için eğitim hizmetleri için ödeme yapmak için kendilerine sağlanan fonları yönlendirmek mümkündür. Çok uzun zaman önce, engelli çocukların rehabilitasyon teçhizatının bir sertifika ile ödenmesine izin verildi. 2019'daki büyüklük 453 026 ruble'dir. Şimdiye kadar, program yasal olarak 2021 yılına kadar kurulmuştur.

Programın uzatılması, 2024 sonundan önce doğum yapan veya ikinci bir bebeği evlat edinenlerin de sertifika alabilecekleri anlamına gelir.

gebelik

gelişme

sağlık