Kalpten: Almanya'da, 9 yaşında bir çocuk gizlice komşusuna dağıtmış ve ebeveynlerinin tasarrufunu sağlamıştır.

Bugün cömert bir çocuğun hikayesi bugün Alman medyasının sayfalarında tartışılmaktadır. Bad Vilbel kasabasında, dokuz yaşındaki bir çocuk, ebeveynlerinin tüm birikimlerini komşularına dağıttı. Komşularına yaklaşık 2.600 Euro (Rus para biriminde yaklaşık 200 bin ruble) bulunan bir paketle geldi.

Çocuk tamamen ücretsiz komşuları biraz para almaya davet etti, evin yanında bir paket bulduklarını iddia ediyor. Bazıları karşılığında çocuğa küçük bir ödül aldı, bazıları ise cömert bir teklifi reddetti. Komşuların hiçbiri bundan şüphelenmedi bile Paketin içeriği, çocuğun ebeveynlerinin son yıllarda biriktirdiği şeylerdir..

Komşulardan biri alarmı ilk çaldı, hırsızlık yapan bir çocuğa şüphelendi ve karakola döndü.

Düzenli Muhafızlar, çocuğun parayı nereye götürdüğünü söylemeyi reddetti. Polis ailesine döndü ve annemle babam bütün tasarrufların evden gittiğini gördüklerinde böyle bir şoktan şok oldular.

Polis çocuğu cezalandırmadı, sadece ebeveynlerin pozisyonlarına girme ve paralarını iade etme isteği ile tüm yetenekli küçük komşularına hitap etti. Ebeveynler de aynı isteği yaptı. Deutsche Welle edition, komşulardan kimse henüz parasını iade etmedi.

Bu hikayede en anlaşılmaz olanı, çocuğun bu kadar cömert olmaları için ne tür bir nedene sahip olduğu. Çocuğun kendisi sessiz, ebeveynleri bunu neden yaptığını bulmak için bir uzmanla birlikte deneyebilmek için onu bir psikoloğa indirgeme sözü verdi.

gebelik

gelişme

sağlık